Obecnie coraz więcej osób preferuje zdrowy styl życia. Ma na niego wpływ wiele czynników – nie tylko aktywność fizyczna, odpowiednia ilość snu na dobę, czy też powstrzymywanie się od palenia papierosów. Zdrowy styl życia to także regularne spożywanie posiłków. Niestety stanowi to spory problem, ale gdy już wpadniemy w odpowiedni rytm, pozytywnie wpłynie to nie tylko na naszą sylwetkę, ale przede wszystkim na nasze zdrowie i samopoczucie. Co więc zrobić, aby szybko i skutecznie wdrożyć w życie regularne spożywanie posiłków? Nieoceniony w tej kwestii jest coraz bardziej popularny catering dietetyczny, dzięki któremu zapanowanie nad prawidłowymi nawykami żywieniowymi okazuje się dużo łatwiejsze.

Dlaczego regularność w odżywianiu jest tak ważna?

Brak regularności spożywania głównych posiłków powoduje, że organizm szybciej domaga się tego, by coś zjeść, czyli zaczyna się podjadać pomiędzy posiłkami. Tymczasem zachowanie odpowiednich przerw pomiędzy nimi umożliwi dokładne strawienie pokarmu. W żołądku nie będzie zalegać to, co zjedliśmy poprzednio. Przyjęło się, że w ciągu dnia powinno się zjadać 5 głównych posiłków, o odpowiednich godzinach, a mianowicie:

  • I śniadanie – spożywane w godz. 7.00-9.00
  • II śniadanie – najlepiej zjeść między 10.00 a 11.00
  • obiad – optymalne godziny to od 13.00 do 15.00
  • podwieczorek – spożywamy w godz. 16.00-17.00
  • kolacja – jest to ostatni posiłek przed snem, więc lepiej zjeść go między 18.00-19.00

Proponowane pory posiłków nie są przypadkowe. Związane są z rytmem zegara biologicznego oraz optymalnym czasem pracy narządów odpowiedzialnych za trawienie. Trzymając się wyżej przedstawionego harmonogramu możemy być pewni, że szybko pozbędziemy się uporczywego ssania w żołądku oraz nieprzyjemnego uczucia narastającego głodu.

Regularne odżywianie nie jest prostą sprawą, zwłaszcza dla osób, które pracują po kilkanaście godzin dziennie i mają niewiele czasu na spożywanie posiłków, nie wspominając już o samym ich przygotowywaniu. W takiej sytuacji warto skorzystać z usług profesjonalnego cateringu dietetycznego, który zapewni spożycie świeżych, bogatych w wartościowe składniki potraw pod wskazany adres.

Catering dietetyczny, czyli smacznie, zdrowo i na wynos

Główną przyczyną nieregularności spożywania posiłków jest brak czasu, nadmierne obciążenie pracą i obowiązkami, a często także brak chęci. Dla wielu osób samodzielne przygotowanie kilku urozmaiconych posiłków w ciągu dnia jest zwyczajnie niemożliwe. Catering dietetyczny ma wiele zalet, a do najważniejszej zalicza się fakt, że dzięki tzw. diecie pudełkowej zjada się regularnie pięć wartościowych posiłków, bez podjadania. Eksperci od żywienia tak ułożą menu, że już po kilkunastu dniach można zauważyć nie tylko utratę zbędnych kilogramów, ale także poprawę stanu zdrowia i samopoczucia.

Warto podkreślić, że catering dietetyczny pozwala racjonalnie zaplanować wydatki na żywienie w miesięcznym budżecie. Na jedzenie wydaje się określoną kwotę, która nie należy do najniższych, ale jest to stała suma pieniędzy. Po jakimś czasie można się przekonać, że ta kwota nie jest wcale dużo wyższa od tej, którą zwykle przeznaczaliśmy na jedzenie, jeszcze przed skorzystaniem z usług zamawiania jedzenia na wynos. Pamiętajmy, że zdecydowanie się na usługi cateringu dietetycznego to także ogromna wygoda. Każdego dnia klient otrzymuje zbilansowane, świeże i różnorodne posiłki ułożone przez wykwalifikowanych specjalistów żywieniowych. Warto więc zatroszczyć się o swoje zdrowie i zdecydować się na usługi cateringu dietetycznego, by zacząć jeść regularnie, smacznie i zdrowo.