Niespożywanie nabiału, a więc produktów bazujących na mleku jest wyborem, którego powodem jest nietolerancja laktozy. Oczywiście, nie brakuje osób, które po prostu chcą odżywiać się w inny sposób, jednak osoby nietrawiące laktozy muszą szczególnie przestrzegać diety, nierzadko w sposób rygorystyczny. Jest to związane z brakiem enzymu zwanego laktazą, który odpowiada za przetwarzanie laktozy w organizmie, a więc jej trawienie.

Objawem nietolerancji laktozy może być uporczywy ból brzucha, wzdęcia, biegunki, nudności. Co ciekawe, niedobór laktazy dotyczy około 70% społeczeństwa i postępuje wraz z wiekiem! Konieczność zmiany diety dotyczy także osób borykających się z zespołem złego wchłaniania laktozy. Zjawisko może być wrodzone, a także nabyte. Kiedy w pierwszej formie występuje sporadycznie, to w drugiej jest stosunkowo popularne, ponieważ może je powodować zapalenie jelita cienkiego, celiakię, mukowiscydozę, zespół jelita krótkiego i wiele innych. Warto w tym przypadku zmienić nie tylko dietę, ale też zwracać uwagę na zażywane leki, które mogą zawierać mleko w proszku lub laktozę w innej formie.

Pyszna i pożywna dieta bez laktozy – Poznań

Fit Mix oferuje zdrową dietę bez laktozy, która nie tylko będzie zgodna z Twoimi potrzebami odnośnie rezygnacji z nabiału, ale też pozwoli Ci odkryć wiele nowych, fascynujących smaków. Ową rezygnację bowiem traktujemy nie jako wadę, ale świetną sposobność do stworzenia ciekawych dań. Bazujemy wyłącznie na świeżych składnikach, które pochodzą z pewnych i sprawdzonych źródeł.

Doskonale wiemy, że nasi klienci posiadają różne zapotrzebowanie względem energii w perspektywie całego dnia, dlatego nasze posiłki w sumie mogą dać wynik 1000, 1200, 1500 i 2000 kilokalorii. Dzięki temu zarówno ludzie na diecie redukcyjnej, jak i po prostu chcący lepiej się odżywiać mogą skorzystać z dobrych dla siebie rozwiązań.

Dieta bez laktozy to przede wszystkim wygoda. Każdego dnia klient współpracujący z nami otrzymuje szczelnie zapakowane pudełka z przygotowanymi posiłkami na cały dzień. Można je prosto odgrzewać  w pracy, na uczelni itd. To propozycja szczególnie dobra dla osób, które nie mają czasu na samodzielne gotowanie, nie posiadają dostatecznych umiejętności lub po prostu chcą swój czas poświęcić na inne aktywności, niż wspomniane gotowanie. W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu. Nasi specjaliści chętnie doradzą, jaki plan żywieniowy będzie najlepszy dla Ciebie!

 

Chcesz wiedzieć więcej?

ZAPYTAJ DIETETYKAZAMÓW