Rozpoczęcie zdrowego stylu życia to jedna z najważniejszych decyzji, która pozytywnie wpływa nie tylko na nasze zdrowie, ale również samopoczucie i komfort. Zdrowe nawyki żywieniowe powinny nam towarzyszyć przez cały czas, bez względu na okoliczności. Niejednokrotnie osoby, które postanowiły zmienić swoje odżywianie na bardziej dietetyczne mają trudności z utrzymaniem diety. W jaki sposób temu zaradzić? Jak wzmocnić naszą silną wolę? Wiele zabieganych osób, które nie mają wystarczającej ilości wolnego czasu na zakupy i przygotowanie pełnowartościowych posiłków, wybiera fit jedzenie. Jedną z najważniejszych zalet cateringów dietetycznych jest możliwość indywidualnego dopasowania diety do potrzeb i preferencji.

Jak znaleźć motywację do utrzymania zdrowych nawyków?

Warto pamiętać, że zdrowe nawyki to nie tylko pełnowartościowa dieta, bogata we wszystkie niezbędne składniki i mikroelementy, ale również systematyczna aktywność fizyczna. Jednym z najczęstszych problemów osób borykających się z nadwagą jest zbyt duża ilość zjadanych węglowodanów, w tym cukrów prostych. Występują one nie tylko w słodyczach, ale też napojach gazowanych oraz w owocach, pod postacią fruktozy.

  • Warto wiedzieć, że cukier pod różną postacią jest uzależniający i im więcej go spożywamy, tym częściej mamy na niego ochotę. Na szczęście ta zasada działa również w drugą stronę. Im rzadziej będziemy spożywać słodkie przekąski, tym rzadziej będziemy mieli na nie ochotę. W okresie przejściowym, zamiast uporczywie myśleć o deserze, warto zjeść dużą dorodną marchewkę. Świeża, surowa marchewka jest idealna przekąską między posiłkami, dzięki czemu z powodzeniem może zastąpić wafelki, batony, cukierki i inne słodycze.
  • Zamawiając catering dietetyczny wybieramy nie tylko rodzaj, ale również kaloryczność posiłków. Co to oznacza w praktyce? Jeżeli zapotrzebowanie kaloryczne jest w pełni zaspokojone, rzadziej dochodzi do podjadania między posiłkami. Fit jedzenie może być dostosowane zarówno do rosłych mężczyzn, którzy intensywnie ćwiczą na siłowni, jak i filigranowych kobiet, które preferują wegetariańskie jedzenie.

Wdrożenie zdrowych nawyków żywnościowych niejednokrotnie wiąże się ze zmianą stylu życia i ciężką pracą, szczególnie w początkowym okresie. Nie warto zaprzepaszczać już osiągniętych efektów, które być może nie są jeszcze widoczne, ale z pewnością pozytywnie wpłynęły na nasz organizm.

Zdrowe nawyki – systematyczna aktywność fizyczna

Wiele osób, które wybrały zdrowy styl życia, regularnie uczęszcza na siłownię. Choć sumienne powtarzanie tych samych ćwiczeń przynosi efekty, trenujący często skarżą się na monotonię. W takim przypadku najlepszym sposobem jest zmiana otoczenia. Ćwiczenie na siłowni przez cały rok może okazać się nudne, dlatego warto poszukać alternatywnych form aktywności fizycznej. Interesującym urozmaiceniem jest pływalnia, na której można trenować nie tylko wydolność, ale również mięśnie pleców. Kolejnym ciekawym pomysłem, popularnym zwłaszcza w sezonie wakacyjnym jest street workout. Ćwiczenia wykonywane m.in. na drabinkach są niezwykle efektywne, zarówno dla początkujących, jak i bardziej doświadczonych osób, dlatego cieszą się dużą popularnością. Trenujący street workout często korzystają z cateringu dietetycznego. Fit jedzenie umożliwia indywidualne dobranie makroskładników czyli tłuszczów, węglowodanów i białka, dzięki czemu efekty ćwiczeń są osiągane jeszcze szybciej.