Zdrowe odżywianie obecnie staje się nieodłącznym elementem stylu życia coraz większej liczby osób. Rośnie również świadomość, że to co spożywamy przekłada się na lepsze samopoczucie i odpowiednią wagę.

Dieta pudełkowa jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które przywiązują wagę do zdrowego odżywiania ale nie mają czasu na gotowanie lub wolą w tej kwestii zdać się na profesjonalistów.

Dlaczego warto się na nią zdecydować i w jaki sposób wpływa na nasze zdrowie?

Dostarczenie odpowiedniej ilości witamin i makroskładników

Menu, na podstawie którego przygotowywane są posiłki przez firmy cateringowe układane jest przez doświadczonych dietetyków. Bez względu na to na jaką dietę się zdecydujemy ( fit, wegetariańską, sportową czy z wykluczeniami pokarmowymi ) dostarczy ona wszystkie makro i mikroskładniki oraz witaminy. Będzie zbilansowana i zróżnicowana.

Zaspokojenie indywidualnych wymagań żywieniowych

Dla osób z nietolerancją na jakikolwiek produkt, menu przygotowywane jest z jego pominięciem oraz zastąpieniem innym.

Dla aktywnych fizycznie, diety pudełkowe to pewność na dokładne określenie ilości kalorii oraz białka na dany dzień.

Dla chcących stracić na wadze dieta to pięć zbilansowanych posiłków, pomagających uniknąć przypadkowego jedzenia.

Nawyk regularności spożywanych posiłków

Dieta pudełkowa to zdrowy nawyk. Nawyk wyrobienia u siebie regularnego spożywania posiłków.

Regularność jedzenia ważna jest zarówno dla tych chcących stracić nawadze, dla tych którzy waga chcą zwiększyć jak również dla sportowców, układających trening wraz z czasem na posiłek.

Dzięki regularności jedzenia nie tylko dbamy o nasze zdrowie, ale również nie czujemy się głodni, co znacząco ogranicza ryzyko podjadania.

Dieta pudełkowa może stać się pierwszym krokiem na drodze do wdrożenia zdrowego stylu życia. Z jej pomocą łatwiej opanować prawidłowe nawyki żywieniowe, takie jak regularność spożywanych posiłków czy dbanie o dostarczenie wszystkich ważnych składników. Stanowi rozwiązanie dla osób, które do tej pory nie były w stanie pogodzić nadmiernej liczby obowiązków z przygotowywaniem zdrowych potraw na cały dzień. Jest to również doskonała opcja dla wszystkich, którzy mają szczególne potrzeby żywieniowe, związane z ograniczeniami w diecie lub intensywnym wysiłkiem fizycznym.