dieta BEZGLUTENOWA

 Dieta bezglutenowa to propozycja dla wszystkich osób rezygnujących ze zbóż glutenowych, czyli szczególnie pszenicy. Wskazania do wdrożenia tej diety są różne i najczęściej dotyczą kondycji zdrowotnej. Jest polecana bowiem chorym na celiakię, uczulonym na gluten, cierpiącym z powodu zespołu jelita drażliwego. Nie da się jednak zaprzeczyć, że nierzadko dieta bezglutenowa jest wyborem ludzi, którzy pragną poczuć  się lżej i zadbać o swoje zdrowie. Jest to spowodowane faktem, że pszenica, a więc najbardziej popularne źródło glutenu odpowiada w większości za występowanie otyłości i powstawania różnych innych schorzeń. Oczywiście, gluten sam w sobie nie tuczy, ale jest w większości składnikiem potraw pełnych cukrów i tłuszczów, a te już zwiększają masę ciała.

Oferujemy posiłki o zawartości kalorii na poziomie 1000 kcal, 1200 kcal, 1500 kcal lub 2000 kcal.

Niezależnie od powodu, dieta bezglutenowa może być dobrym pomysłem, by zwyczajnie przekonać się o jej skuteczności, jednocześnie ciesząc się pełną wygodą i świetnymi smakami. Warto zaznaczyć, że stosowanie owej diety w dłuższym wymiarze powinno być podparte decyzją specjalisty, którym jest dietetyk. Doradzi także, jaka aktywność fizyczna jest najbardziej odpowiednia dla konkretnego człowieka. Połączenie ruchu i zdrowego żywienia pozwoli Ci cieszyć się doskonałym stanem organizmu!

 

Smaczna i zdrowa dieta bezglutenowa – Poznań

Fit Mix to firma, która oferuje posiłki bezglutenowe dla klientów zamieszkujących Poznań i okolice. Przygotowywane przez nas dania są przede wszystkim smaczne, ale też zdrowe. Wiemy, że rezygnacja z glutenu może być trudna, jednak doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak gotować tak, by nie tylko zastępować zbożowe produkty, ale też stosować zupełnie inne, pozwalające poznawać nowe smaki.

Oferowana przez nas dieta bezglutenowa zawsze bazuje na składnikach pewnego pochodzenia, które ulegają minimalnemu przetworzeniu. Dzięki temu potrawy są łatwiejsze do strawienia, a przy tym są przede wszystkim zdrowe!

Prezentowana tutaj dieta bezglutenowa to tzw. jedzenie pudełkowe. Oznacza to, że każdego dnia będziemy dostarczali Ci wszystkie posiłki w bezpiecznych opakowaniach ułatwiających ewentualne podgrzewanie i przechowywanie. To doskonała propozycja dla wszystkich osób, które nie chcą tracić czasu na regularne zakupy i gotowanie w kuchni, a nadal pragną prowadzić zdrowy tryb życia. W razie pytań zapraszamy do kontaktu! Z chęcią rozjaśnimy wszelkie niewiadome dla Ciebie kwestie.

 

Chcesz wiedzieć więcej?

ZAPYTAJ DIETETYKAZAMÓW